Kirjaudu

Uutisarkisto

Tuloksia pienpuuveneiden SM-kisoista

Pienpuuveneilijöiden tuloksia kesältä 2016

 

Sulkavan suursoudut

Miehet 50+  SM

  1. Mikko Lahti Syvä Köli 5:26,34

  2. Harri Miettinen Joutsenon Kullervo 5:29,47

  3. Arto Muhonen Sulkavan urheilijat 415:34,34

….

8. Jari Haverinen Smark 5:38,57

 

Naiset 40+

  1. Riikka Konttinen Airoteam Mikkeli 6:20,00

  2. Marjut Rita Parikkalan Urheilijat 6:46,43

  3. Minna Hotakainen Joutsenon Kullervo 7:04,29

..

  1. Leena Soini Smark 7:29,41

 

Pirkan soutu pv keskimatka 25 km

Miehet 50+

  1. Mikko Lahti Syvä Köli 2:07,55

  2. Harri Miettinen Joutsenon Kullervo 2:08,44

  3. Pasi Herranen SU-41 2:09,09

  4. Jari Haverinen Smark 2:11,32

Naiset 40+

  1. Riikka Konttinen Airoteam Mikkeli 2:22,38

  2. Anja Vehman Joutele 2:33,37

  3. Leena Soini Smark 2:44,19

 

Pienpuuveneiden sprintit Tuusulanjärvi

Miehet yksinsoutu yli 50v. 1 km

  1. Heikki Koskinen Takon soutajat 5:47,0

  2. Mikko Lahti Syvä Köli 5:48,1

  3. Jari Haverinen Smark 5:54,3

      7. Kari Lampilahti Smark 6:19,1  soutajia kisassa yht 20

 

Naiset yksinsoutu yli 50v. 1 km

  1. Heli Vesaaja Smark 7:14,7

  2. Riitta von Bagh Kouvolan soutajat 7:32,3

  3. Anne Rasku Keravan urheilijat 8:13,2

 

Miehet parisoutu yli 40v 1 km

11. Jari Haverinen/Crister Nyberg Smark 6:04,9

 

Naiset parisoutu yli 50v  1 km

  1. Vuokko Kolehmainen/ Jaana Mikkelin soutajat 6:18,8

  2. Johanna Mörö/Johanna Kuittinen Takon soutajat 6:20,7

  3. Heli Vesaaja/ Leena Soini Smark 6:25,4

 

Sekaparisoutu yli 50v  1 km

  1. Johanna Kilpeläinen/ Esa Kilpeläinen

Kouvolan soutajat 5:23,4

  1. Johanna Mörö/Kimmo Mörö Takon soutajat 5:36,7

  2. Tuomo Konttinen/ Riitta Konttinen

Virran Viemät 5:40,8

  1. Jari Haverinen/ Heli Vesaaja Smark 5:41,4

 

Miehet yksinsoutu yli 50  10 km

  1. Kari Lampilahti Smark 51:39,4

  2. Mikko Lahti Syvä Köli 51:42,6

  3. Reijo Niemenmaa Kouvolan soutajat 51:56,9

      7. Jari Haverinen Smark 53,06,3

 

Sekavuorosoutu yleinen

  1. Heikki Karjaluoto/ Suvi Karjaluoto

       Oulun kilpaveikot 52:24,9

  1. Salla Ruosaari/Crister Nyberg Smark 55:36,0

  2. Sanni Jaakkola/Sami Takala Syvä Köli 1:00,01