Kirjaudu

Uutisarkisto

Pieneveneiden SM-kisojen ja kansallisen regatan tulokset lauantai

 

 SM ALKUERIEN TULOKSET

 

 

 

Lähtö 101 W1X

 

Erä 1.             1 -> A-finaaliin, loput -> keräilyeriin

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Eeva Karppinen

Nesteen Soutajat

8:19.84

2

Anne Lahtinen

Valkeakosken Vesiveikot

9:16.65

3

Niina Ijäs

Takon Soutajat

9:38.46

4

Linda-Marie Slotte

Pargas Roddklubb

10:24.78

 

Erä 2.             1 -> A-finaaliin, loput -> keräilyeriin

 

Sija
 
 
Nimi
 
 
Seura
 
 
Aika
 
1
 
Suvi Karppinen
 
 
Nesteen Soutajat
 
 
8:41.57
 
2
 
Kaisa Eronen
 
 
Turun Soutajat
 
 
8:55.35
 
3
 
Anna Mahlamäki
 
 
SMARK
 
 
9:32.10
 
     
 
 
 
 

 

Lähtö 102 M1X

 

Erä 1.             2 -> A-finaaliin, loput -> keräilyeriin

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Robert Ven

Hämeenlinnan Soutajat

6:20.05*

2

Jukka-Pekka Kauppi

SMARK

6:43.68*

3

Antton Helmi

Turun Soutajat

7:03.99*

4

Teemu Salonen

SMARK

7:06.62*

5

Vili Halava

Turun Soutajat

7:33.02*

 

  • Osanottajien erot oikein, absoluuttiset ajat väärin (ajanotto puutteellinen)

 

Erä 2.             2 -> A-finaaliin, loput -> keräilyeriin

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Antti Koiranen

Takon Soutajat

7:51.52

2

Samuli Seppälä

Hämeenlinnan Soutajat

7:57.69

3

Daniel Koskikunnas

Hämeenlinnan Soutujat

8:36.91

4

Antti Kilpeläinen

Nesteen Soutajat

8:43.83

     

 

  

 

JUNIORIEN REGATTALÄHTÖJEN  TULOKSET

  

113. JW1X C 1000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Iiris Ijäs

Takon soutajat

5:04.57

2

Kaisa Nevalainen

Hämeenlinnan soutajat

5:13.31

3

Vilma Halava

Turun Soutajat

5:39.65

 

 

117. JM1X B 1500 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Elias Haavisto

Takon soutajat

6:03.55

2

Juha Salonen

Takon soutajat

6:09.95

3

Kai Siltanen

Takon soutajat

6:28.25

4

Aapo Virta

Takon soutajat

6:37.75

5

Elias Ruohonen

Turun soutajat

6:50.69

 

 

115. JW1X A 2000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Milla Kainlauri

Lappeenrannan soutajat

9:27.23

2

Tanja Heinjoki

JSV

9:36.36

3

Olivia Vanamo

Hämeenlinnan Soutajat

9:57.02

4

Wilhelmina Leppähaara

Turun Soutajat

10:10.61

  

114. JW1X B 1500 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Maiju Kainlauri

Lappeenrannan soutajat

6:48.39

2

Minka Halava

Turun Soutajat

6:49.50

3

Mette Hämeenaho

Turun Soutajat

6:53.53

4

Vilma Kangasmäki

Nesteen Soutajat

6:58.66

5

Viivi Sundström

Nesteen Soutajat

7:31.00

6

Matilda Vanamo

Hämeenlinnan Soutajat

7:43.00

 

 

118. JM1X A 2000m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

  1.  

Otto Siltanen

Takon soutajat

8:27.98

  1.  

Eero Ikonen

Nesteen Soutajat

9:08.93

 

 

W1X  Keräilyerät

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Kaisa Eronen

Turun Soutajat

9:12.20

2

Anne Lahtinen

Valkeakosken Vesiveikot

9:26.93

3

Anna Mahlamäki

SMARK

9:42.03

4

Niina Ijäs

Takon Soutajat

9:57.83

5

Linda-Marie Slotte

Pargas Roddklubb

10:50.74

 

M1X Keräilyerät 

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Teemu Salonen

SMARK

8:04.31

2

Antton Helmi

Turun Soutajat

8:09.22

3

Vili Halava

Turun Soutajat

8:16.62

4

Daniel Koskikunnas

Hämeenlinnan Soutujat

8:18.35