Kirjaudu

Uutisarkisto

Päivitetty pe klo 15.00. Tampereen 5.-6.8. kisojen aikataulu ja juniorien regattalähtöjen sekä olympiaveneiden yksiköiden ja kaksikoiden SM-kisojen ilmoittautuneet.

 

Joukkueenjohtajien kokous lauantaina klo 9.30 Toimistorakennuksen edessä. 

 

Lauantai

 

 

 

101. W1X

Yksikkö naiset

Alkuerä 1

11.00

 

Yksikkö naiset

Alkuerä 2

11.10

102. M1X

Yksikkö miehet

Alkuerä 1

11.20

 

Yksikkö miehet

Alkuerä 2

11.30

 

Yksikkö miehet

Alkuerä 3

11.40

113. JW1X C

Yksikkö tytöt regatta

Finaali

11.50

114. JW1X B

Yksikkö tytöt regatta

Finaali

12.00

115. JW1X A

Yksikkö tytöt regatta

Finaali

12.10

tauko

116. JM1X C

Yksikkö pojat regatta

Finaali

12.40

117. JM1X B

Yksikkö pojat regatta

Finaali

12.50

118. JM1X A

Yksikkö pojat regatta

Finaali

13.00

R1. W1X

Yksikkö naiset

Repechage

13.10

R2. W1X

Yksikkö naiset

Repechage

13.20

R2. M1X

Yksikkö miehet

Repechage

13.30

 

 

 

 

Sunnuntai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

201. W1X

Yksikkö naiset

B-Finaali

9.50

202. W1X

Yksikkö naiset

A-Finaali

10.00

204B. JM1X

Yksikkö pojat regatta

Finaali

10.10

219. JW2X C

Pariairokaksikko tytöt regatta

Finaali

10.20

220. JW2X B

Pariairokaksikko tytöt regatta

Finaali

10.30

221. JW2X A

Pariairokaksikko tytöt regatta

Finaali

10.40

tauko

 

 

 

 

203. M1X

Yksikkö miehet

B-Finaali

11.40

204. M1X

Yksikkö miehet

A-Finaali

11.50

209. LW1X

Yksikkö kevyt naiset

A-Finaali

12.00

211. LM1X

Yksikkö kevyt miehet

A-Finaali

12.10

tauko

211B. JW1X

Yksikkö tytöt regatta

Finaali

13.20

224. JM2X C

Pariairokaksikko pojat regatta

Finaali

13.30

225. JM2X B

Pariairokaksikko pojat regatta

Finaali

13.40

226. JM2X A

Pariairokaksikko pojat regatta

Finaali

13.50

223. W2X

Pariairokaksikko naiset

A-Finaali

14.00

228. M2X

Pariairokaksikko miehet

A-Finaali

14.10

 

 

JUNIORIEN REGATTALÄHTÖJEN ILMOITTAUTUNEET

 

 

 

113. JW1X C

 


 

  1. Iiris Ijäs

Takon soutajat

JW1X C

  1. Kaisa Nevalainen

Hämeenlinnan soutajat

JW1X C

  1. Vilma Halava

Turun Soutajat

JW1X C

 


 

 

 

114. JW1X B

 


 

  1. Maiju Kainlauri

Lappeenrannan soutajat

JW1X B

  1. Matilda Vanamo

Hämeenlinnan Soutajat

JW1X B

  1. Vilma Kangasmäki

Nesteen Soutajat

JW1X B

  1. Viivi Sundström

Nesteen Soutajat

JW1X B

  1. Minka Halava

Turun Soutajat

JW1X B

  1. Mette Hämeenaho

Turun Soutajat

JW1X B

 

 

 


 

115. JW1X A

 


 

  1. Olivia Vanamo

Hämeenlinnan Soutajat

JW1X A

  1. Milla Kainlauri

Lappeenrannan soutajat

JW1X A

  1. Tanja Heinjoki

JSV

JW1X A

  1. Wilhelmina Leppähaara

Turun Soutajat

JW1X A

 


 

116. JM1X C

 


 

  1. Mikael Tuohioja

Takon soutajat

JM1X C

 

 

 


 

117. JM1X B

 


 

  1. Kai Siltanen

Takon soutajat

JM1X B

  1. Elias Haavisto

Takon soutajat

JM1X B

  1. Juha Salonen

Takon soutajat

JM1X B

  1. Aapo Virta

Takon soutajat

JM1X B

  1. Elias Ruohonen

Turun soutajat

JM1X B

  1. Juho Peltola

Valkeakosken Vesiveikot

JM1X B

 

 

 


 

118. JM1X A

 


 

  1. Otto Siltanen

Takon soutajat

JM1X A

  1. Eero Ikonen

Nesteen Soutajat

JM1X A

 

 

 


 

204B. JM1X

 


 

  1. Andre Salmi

Smark

JM1X

  1. Eero Ikonen

Nesteen Soutajat

JM1X

  1. Otto Siltanen

Takon Soutajat

JM1X

  1. Elias Haavisto

Takon Soutajat

JM1X

  1. Kaj Siltanen

Takon Soutajat

JM1X

  1. Juho Salonen

Takon Soutajat

JM1X

 


 

211B. JW1X

 



 

  1. Matilda Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

JW1X

  1. Olivia Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

JW1X

  1. Vilma Kangasmäki

Nesteen Soutajat

JW1X

  1. Viivi Sundström

Nesteen Soutajat

JW1X

 

 

 


 

219. JW2X C

 

 

 

1.     Kaisa Nevalainen – Hertta Gartz

Hämeenlinnan soutajat

JW2X C

 


 

 

 

220. JW2XB

 

 

 

  1. Kaisa Nevalainen – Matilda Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

JW1XB

  1. Lotta Nylund – Vilma Kangasmäki

Nesteen Soutajat

JW1XB

  1. Viivi Sundström - ?

Nesteen Soutajat

W1XB

 


 

221. JW2X A

 


 

      1. Milla Kainlauri – Maiju Kainlauri

Lappeenrannan soutajat

W1XA

 


 

 

 

225. JM2X B

 


 

  1. Kai Siltanen – Daniel Kokko

Takon soutajat

JM2X B

  1. Elias Haavisto – Juho Salonen

Takon soutajat

JM2X B

  1. Aapo Virta – Juho Jokisalo

Takon Soutajat

JM2X B

  1. Juho Peltola – Eero Ikonen

Valkeakosken Vesiveikot/NRC

JM2X B

 

 

 

 

SM lähtöjen eräjaot arvottu. Peruutusten johdosta uusittu 3.8.

 

M1X

 

Erä 1.

1.    Teemu Salonen

SMARK

M1X

2.    Robert Ven

Hämeenlinnan Soutajat

M1X

3.    Vili Halava

Turun Soutajat

M1X

4.    Antton Helmi

Turun Soutajat

M1X

5.    Jukka-Pekka Kauppi

SMARK

M1X


Erä 2.


1.    Daniel Koskikunnas

Hämeenlinnan Soutujat

M1X

2.    Antti Kilpeläinen

Nesteen Soutajat

M1X

3.    Antti Koiranen

Takon Soutajat

M1X

 

 

 

4.    Elias Lehtonen

SMARK

M1X

5.    Samuli Seppälä

Hämeenlinnan Soutajat

M1X


 

W1X

Erä 1.

 

1.    Linda-Marie Slotte

Pargas Roddklubb

W1X

2.    Anne Lahtinen

Valkeakosken Vesiveikot

W1X

3.    Ada MacKeith

SMARK

W1X

4.    Niina Ijäs

Takon Soutajat

W1X

5.    Eeva Karppinen

Nesteen Soutajat

W1X

 

 

 

Erä 2.

 

1.    Suvi Karppinen

Nesteen Soutajat

W1X

2.    Anna Mahlamäki

SMARK

W1X

3.    Kaisa Eronen

Turun Soutajat

W1X

4.    Pauliina Kolehmainen

Raahen Purjehdusseura

W1X

 

 

 

Olympiaveneiden yksiköiden ja kaksikoiden SM-kisojen

ilmoittautuneet.

Juniorien regattalähtöihin ilmoittautumista jatkettu sunnuntaihin 30.8. klo 24.00 asti. 

 

 

 

 

Senioreiden yksiköiden ja kaksikoiden SM-kilpailut, Tampere, 2017

 

SM-lähtöihin ilmoittautuneet, päivitetty 4.8. klo 15.00

 

 

 

 

 

Nimi/nimet

Seura

Lähtö

Joel Naukkarinen

Nesteen Soutajat

M1X

Antti Kilpeläinen

Nesteen Soutajat

M1X

Kasper Hirvilampi

Nesteen Soutajat

M1X

Robert Ven

Hämeenlinnan Soutajat

M1X

Daniel Koskikunnas

Hämeenlinnan Soutajat

M1X

Samuli Seppälä

Hämeenlinnan Soutajat

M1X

Antton Helmi

Turun Soutajat

M1X

Vili Halava

Turun Soutajat

M1X

Teemu Salonen

SMARK

M1X

Elias Lehtonen

SMARK

M1X

Jukka-Pekka Kauppi

SMARK

M1X

Lee Wassel

SMARK

M1X

Klaus Geiger

Takon Soutajat

M1X

Antti Koiranen

Takon Soutajat

M1X

 

 

 

Mikko Karppinen

SMARK

LM1X

Elias Lehtonen

SMARK

LM1X

Markku Niemi

SMARK

LM1X

Juho-Pekka Petäjäniemi

Takon Soutajat

LM1X

Joonas Petäjäniemi

Takon Soutajat

LM1X

Kasper Hirvilampi

Nesteen Soutajat

LM1X

 

 

 

Joel Naukkarinen, Kasper Hirvilampi

Nesteen Soutajat

M2X

Antti Kilpeläinen, Kasper Hirvilampi Olli-Pekka Karppinen,

Nesteen Soutajat

M2X

Antti Kirjola, Martti Kirjola

Nesteen Soutajat

M2X

Elias Lehtonen, Mikko Karppinen

SMARK

M2X

Klaus Geiger, Peter Andersen

Takon Soutajat

M2X

Juho-Pekka Petäjäniemi, Joonas Petäjäniemi

Takon Soutajat

M2X

 

 

 

Eeva Karppinen

Nesteen Soutajat

W1X

Suvi Karppinen

Nesteen Soutajat

W1X

Anna Mahlamäki

SMARK

W1X

Ada MacKeith

SMARK

W1X

Inna Nurmi

Turun Soutajat

W1X

Kaisa Eronen

Turun Soutajat

W1X

Linda-Marie Slotte

Pargas Roddklubb

W1X

Anne Lahtinen

Valkeakosken Vesiveikot

W1X

Niina Ijäs

Takon Soutajat

W1X

Pauliina Kolehmainen

Raahen Purjehdusseura

W1X

 

 

 

Päria Miraftabi

SMARK

LW1X

Satu Haikonen

SMARK

LW1X

Tiina Ojala

Valkeakosken Vesiveikot

LW1X

Heidi Ruohonen

Hämeenlinnan Soutajat

LW1X

Mila Grigoryeva

Turun Soutajat

LW1X

Wilhelmina Leppähaara

Turun Soutajat

LW1X

 

 

 

Suvi Karppinen, Eeva Karppinen

Nesteen Soutajat

W2X

Satu Haikonen, Barbora Olivíková

SMARK

W2X

Anne Lahtinen, Tiina Ojala

Valkeakosken Vesiveikot

W2X

Heidi Ruohonen, Olivia Vanamo

Hämeenlinnan Soutajat

W2X

Kaisa Eronen, Inna Nurmi

Turun Soutajat

W2X

 

 

 

Lähdöt LM2x, LW2x, M2- ja W2- peruttu