Tärkeä tiedote liittyen koronaviruspandemiaan

SMARK:in hallitus on yhteisymmärryksessä päättänyt peruuttaa kaikki kevään spinnningtunnit toistaiseksi. Myöskin yleisön talviuintimahdollisuus sunnuntaisin on toistaiseksi peruutettu. Noudatamme tässä THL:n ja Suomen hallituksen ohjeita.  Joukkueet voivat käyttää omaa harkintaansa ja päättää yhteisharjoituksista jatkamisesta tai peruuttamisesta.
Kehotamme seuran jäseniä noudattamaan yleisiä koronaviruspandemiaa koskevia ohjeistuksia. Edes vähääkään kipeänä ei saa tulla seuran tiloihin. Käsien pesu vähintään 20 sekunnin ajan ulkoa tullessa on suositeltavaa. Omatoimiseen harjoitteluun kannustetaan.
Tiedotamme, mikäli tilanteeseen tulee muutosta. Myös kevään talkoista tullaan tiedottamaan lähiviikkoina.
——
Due to coronavirus pandemic all erg spin sessions are cancelled until further notice. Also Sunday’s winter swimming possibility for non-members is cancelled.  We will inform when there are changes in the situation.