Kirjaudu

 

SM LÄHDÖT

 

202. W1X SM A-FINAALI         2000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

     1

Eeva Karppinen

Nesteen Soutajat

 

 8:04.87

 

     2.

Suvi Karppinen

Nesteen Soutajat

8:33.59

     3.

Kaisa Eronen

Turun Soutajat

8:44.75

     4.

Anne Lahtinen

Valkeakosken Vesiveikot

9:05.91

5.        

Anna Mahlamäki

SMARK

9:13.02

6.        

Niina Ijäs

Takon Soutajat

9:23.02

 

 

203. M1X SM B-FINAALI         2000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1.

Daniel Koskikunnas

Hämeenlinnan Soutajat

7:56.14

2.

Vili Halava

  Turun Soutajat

7:58.86

 

 

 

 

204. M1X SM A-FINAALI         2000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

      1.

Robert Ven

Hämeenlinnan Soutajat

7:14.53

      2.

Jukka-Pekka Kauppi

SMARK

7:30.49

      3.

Antti Koiranen

Takon Soutajat

7:34.24

      4.

Samuli Seppälä

Hämeenlinnan Soutajat

7:39.01

5.        

Antton Helmi

Turun Soutajat

7:51.63

6.        

Teemu Salonen

SMARK

8:01.30

 

 

 

204B. JM1X                         1000 m


Sija

Nimi

Seura

Aika

1.

Otto Siltanen

Takon Soutajat

3:50.86

2.

Elias Haavisto

Takon Soutajat

3:52.98

3.

Juho Salonen

Takon Soutajat

3:59.52

4.

Kaj Siltanen

Takon Soutajat

4:09.65

5.

Eero Ikonen

Nesteen Soutajat

4:21.05

6.

Andre Salmi

Smark

5:42.59

 

220. JW2XB                         1500 m


Sija

Nimi

Seura

Aika

 1.

Lotta Nylund – Vilma Kangasmäki

Nesteen Soutajat

6:43.53

  2.

Viivi Sundström – Maiju Kainlauri

Nesteen Soutajat, Lappeenrannan soutajat

6:48.59

  3.

Kaisa Nevalainen – Matilda Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

7:12.92


 

 

 

219. JW2X C    1000 m            11.50

 

 

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Kaisa Nevalainen – Hertta Gartz

Hämeenlinnan soutajat

5:40.50

 

 

 

 

  209. LW1X SM A-FINAALI      2000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Päria Miraftabi

SMARK

9:35.67

2

Tiina Ojala

Valkeakosken Vesiveikot

9:47.94

3

Satu Haikonen

 SMARK

10:01.71

4

Heidi Ruohonen

Hämeenlinnan Soutajat

10:03.94

5

Wilhelmina Leppähaara

Turun Soutajat

10:25.39

 

 210. LM1X SM A-FINAALI                   2000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Kasper Hirvilampi

Nesteen Soutajat

7:44.88

2

Mikko Karppinen

 SMARK

7:49.21

3

Juho-Pekka Petäjäniemi

Takon Soutajat

7:50.83

4

Joonas Petäjäniemi

Takon Soutajat

8:04.78

5

Elias Lehtonen

SMARK

8:34.61

6

Markku Niemi

SMARK

8:40.47

 

 

TAUKO

 

211B. JW1X                         1500 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Vilma Kangasmäki

Nesteen Soutajat

7:33.55

2

Olivia Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

7:38.00

3

Viivi Sundström

Nesteen Soutajat

8:02.58

4

Matilda Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

8:26.95

 

 

225. JM2X B                        1500 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Elias Haavisto – Juho Salonen

Takon soutajat

5:50.16

2

Aapo Virta  – Eero Ikonen

Takon soutajat /NRC

6:13.05

3

Kai Siltanen – Daniel Kokko

Takon soutajat

6:25.87

 

 

223. W2X SM A-FINAALI         2000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Suvi Karppinen, Eeva Karppinen

Nesteen Soutajat

7:50.16

2

Kaisa Eronen, Inna Nurmi

Turun Soutajat

8:37.00

3

Anne Lahtinen, Tiina Ojala

Valkeakosken Vesiveikot

8:52.44

4

Satu Haikonen, Barbora Olivíková

SMARK

9:01.34

5

Heidi Ruohonen, Olivia Vanamo

Hämeenlinnan Soutajat

9:44.63

     

 

1.

JW2XA

Milla Kainlauri – Maiju Kainlauri

Lappeenrannan soutajat

9:13.72

 

 

 

228. M2X SM A-FINAALI       2000 m

 

Sija

Nimi

Seura

Aika

1

Antti Koiranen, Joonas Petäjäniemi

Takon Soutajat

7:09.97

2

Antti Kirjola, Martti Kirjola

Nesteen Soutajat

7:21.10

3

Elias Lehtonen, Mikko Karppinen

SMARK

7:33.52

4

Kasper Hirvilampi, Petteri Aaltonen

Nesteen Soutajat

7:36.45

5

Teemu Salonen, Markku Niemi (ei SM)

SMARK

7:57.10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vuokraustoiminta

Tiesitkö, että vuokraamme myös kirkkoveneitä, soutulaitesaliamme sekä saunatilaa?

     Lue lisää