Kirjaudu

 

 

 SM LÄHDÖT Sunnuntai 6.8.2017


202. W1X SM A-FINAALI         2000 m            10.00


1.      Niina Ijäs

Takon Soutajat

W1X

2.      Kaisa Eronen

Turun Soutajat

W1X

3.      Eeva Karppinen

Nesteen Soutajat

W1X

4.      Suvi Karppinen

Nesteen Soutajat

W1X

5.      Anne Lahtinen

Valkeakosken Vesiveikot

W1X

6.      Anna Mahlamäki

SMARK

W1X



203. M1X SM B-FINAALI         2000 m            10.10


1.     Vili Halava

Turun Soutajat

M1X

2.     Daniel Koskikunnas

Hämeenlinnan Soutajat

M1X



204. M1X SM A-FINAALI         2000 m            10.20


1.     Teemu Salonen

SMARK

M1X

2.     Samuli Seppälä

Hämeenlinnan Soutajat

M1X

3.     Robert Ven

Hämeenlinnan Soutajat

M1X

4.     Antti Koiranen

Takon Soutajat

M1X

5.     Jukka-Pekka Kauppi

SMARK

M1X

6.     Antton Helmi

Turun Soutajat

M1X


 

204B. JM1X                              1000 m           10.30


  1. Andre Salmi

Smark

JM1X

  1. Eero Ikonen

Nesteen Soutajat

JM1X

  1. Otto Siltanen

Takon Soutajat

JM1X

  1. Elias Haavisto

Takon Soutajat

JM1X

  1. Kaj Siltanen

Takon Soutajat

JM1X

  1. Juho Salonen

Takon Soutajat

JM1X


 



220. JW2XB                             1500 m            10.40


  1. Kaisa Nevalainen – Matilda Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

JW2XB

  1. Lotta Nylund – Vilma Kangasmäki

Nesteen Soutajat

JW2XB

  1. Viivi Sundström – Maiju Kainlauri

Nesteen Soutajat, Lappeenrannan soutajat

JW2XB


TAUKO


219. JW2X C              1000 m            11.50


1.      Kaisa Nevalainen – Hertta Gartz

Hämeenlinnan soutajat

JW2XC


209. LW1X SM A-FINAALI        2000 m            12.00


1.     Satu Haikonen

SMARK

LW1X

2.     Tiina Ojala

Valkeakosken Vesiveikot

LW1X

3.     Heidi Ruohonen

Hämeenlinnan Soutajat

LW1X

4.     Päria Miraftabi

SMARK

LW1X

5.     Wilhelmina Leppähaara

Turun Soutajat

LW1X


 210. LM1X SM A-FINAALI       2000 m            12.10


1.     Joonas Petäjäniemi

Takon Soutajat

LM1X

2.     Markku Niemi

SMARK

LM1X

3.     Juho-Pekka Petäjäniemi

Takon Soutajat

LM1X

4.     Mikko Karppinen

SMARK

LM1X

5.     Kasper Hirvilampi

Nesteen Soutajat

LM1X

6.     Elias Lehtonen

SMARK

LM1X



TAUKO


211B. JW1X                             1500 m            13.20


  1. Matilda Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

JW1X

  1. Olivia Vanamo

Hämeenlinnan soutajat

JW1X

  1. Vilma Kangasmäki

Nesteen Soutajat

JW1X

  1. Viivi Sundström

Nesteen Soutajat

JW1X



225. JM2X B                1500 m                                    13.40

 


  1. Kai Siltanen – Daniel Kokko

Takon soutajat

JM2X B

  1. Elias Haavisto – Juho Salonen

Takon soutajat

JM2X B

  1. Aapo Virta  – Eero Ikonen

Takon soutajat /NRC

JM2X B


 TAUKO



223. W2X SM A-FINAALI         2000 m                        14.00


1.     Satu Haikonen, Barbora Olivíková

SMARK

W2X

2.     Anne Lahtinen, Tiina Ojala

Valkeakosken Vesiveikot

W2X

3.     Suvi Karppinen, Eeva Karppinen

Nesteen Soutajat

W2X

4.     Heidi Ruohonen, Olivia Vanamo

Hämeenlinnan Soutajat

W2X

5.     Kaisa Eronen, Inna Nurmi

Turun Soutajat

W2X

6.      Milla Kainlauri – Maiju Kainlauri

Lappeenrannan soutajat

JW2XA



228. M2X SM A-FINAALI                   2000 m            14.10


1.     Kasper Hirvilampi, Petteri Aaltonen

Nesteen Soutajat

M2X

2.     Antti Kirjola, Martti Kirjola

Nesteen Soutajat

M2X

3.     Antti Koiranen, Joonas Petäjäniemi

Takon Soutajat

M2X

4.     Elias Lehtonen, Mikko Karppinen

SMARK

M2X

5.     Teemu Salonen, Markku Niemi (ei SM)

SMARK

M2X


 


Vuokraustoiminta

Tiesitkö, että vuokraamme myös kirkkoveneitä, soutulaitesaliamme sekä saunatilaa?

     Lue lisää